17:27 / E Enjte, 11 Korrik 2019

Brenda dyqanit të bojës së Lamborghinit

Kur Lamborghini mori vendimin e guximshëm për të hyrë në botën e SUV-ve me modelin Urus, e dinte se duke vepruar kështu do të kërkonte investime të mëdha dhe do ta detyronte të shtynte prodhimin e saj në numra të rinj, të paimagjinueshëm.

Duke u nisur nga nisja e tregjeve të Urus, Lamborghini zgjeroi fabrikën e saj në Sant’Agata Bolognese nga 80,000 metra katrorë në 160,000 metra katrorë.

Të përfshira në fabrikën e zgjeruar është një dyqan i bojës, i paraqitur në videon më poshtë. /IndeksOnline/