20:38 / E Shtunë, 19 Shtator 2020

Broja shënon golin e parë me fanellën e Vitteses

Skuadra e Vitessës sot ka shënuar fitore me rezultat 2:0 kundër Sparta Totterdam.

Sulmuesi shqiptar, Armando Broja arriti ta shënoj golin e dytë të Vitesses në minutën e 82-të, transmeton Indeksonline.

Broja hyri në minutën e 66-të në lojë dhe nuk ju deshtë shumë që ta shënoj golin e parë zyrtar me ekipin holandez.

Ai u huazua tek Vitesse nga skuadra e Chelseas./Indeksonline/