14:30 / E Martë, 13 Shkurt 2018

Burberry krijon shallën më të re në përkrahje të LGBTI-së (Foto)

Në tetor të vitit të kaluar, Christopher Bailey njoftoj se do të qëndrojë për javën e modës në Britani pas 17 vitesh.

Dhe tani ai ka zbuluar frymëzimin pas mbledhjes së tij përfundimtare, e cila do të debatojë në Javën e Modës në Londër, transmeton Indeksonline.

E njohura ‘Burberry’ ka printuar flamurin ylber të ‘LGBT-I’-së, kështu duke bërë një ndër shallet e tyre më të reja./Indeksonline/