15:26 / E Enjte, 20 Qershor 2019

Burri i cili nuk mund ta dërgonte gruan në pushime, shndërroj kopshtin e tij në një vend tropikal

Një burrë shpenzoi dy vite si dhe 35,000 euro për ta shndërruar kopshtin e tij në një parajsë tropikale për gruan e tij, pasi ai nuk ishte në gjendje ta merrte atë në pushim – pavarësisht se kurrë nuk ishte marrë me kopsht më parë, shkruan Daily Mail.

Punëtori i ndërtimit Chris Lodge, 44 vjeç, dhe pronarja e një  biznesit Sharon Lodge, 45 vjeç, janë shumë të zënë në punët e tyre dhe për këtë arsye ata nuk kanë mundësi të largohen nga vendi i tyre që të shkojnë në pushime, transmeton Indeksonline.

Duke e ditur se sa shumë do të donin të kalonin pushimet bashkë,  Chris  dhe Sharon  në qershor  të vitit 2017 vendosën për të sjellë atë ndjenjë pushimi për ta duke e kthyer kopshtin e tyre në një vendpushim tropikal.

Pavarësisht se nuk kishte eksperiencë të kopshtarisë, Chris hodhi çdo mbrëmje fundjavë kur ishte i lirë që kishte mbi 24 muaj në projektin e viganit – dhe rezultatet janë mahnitëse./Indeksonline/