23:09 / E Enjte, 15 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Çdo ditë ngrëni hamburgerë dhe përsëri humbi peshë, ekspertët nuk i besojnë

Një njeri nuk ka ngrënë asgjë për 30 ditë përveç hamburgerëve të McDonalds dhe përsëri humbi peshë.

Këtë lloj diete nuk e kanë preferuar ekspertët të cilët po ashtu nuk i besuan, transmeton Indeksonline.

29 vjeçari Ryan William këtë dietë e kishte marrë nga një dokumentar i vitit 2004.

Përveç dietës me hamburgerë, Ryan po ashtu shkonte nga një orë në mëngjes në palestër për të ushtruar.

“Doja ta bëja këtë para disa viteve por kurrë nuk e gjeja kohën e duhur” tha William.

Në dy javët e fundit të dietës ai humbi shpejtë kalori dhe indeksi i trupit të tij po fillonte të përmirsohej./Indeksonline/