18:29 / E Enjte, 14 Nëntor 2019

E TURPSHME: Huliganët çekë sulmojnë tifozët kosovarë

Tifozët çekë kanë sulmuar kosovarët që po presin të futen në stadium për ta shikuar ndeshjen ndërmjet Çekisë dhe Kosovës në Plzen.

Reporteri i “Indeksonline”, i cili gjendet në vendin e ngjarjes, raporton se tifozët ishin duke dalë nga një Restaurant në momentin e sulmit.

“Dy tifozë “Dardanë” morën goditje. Për fat të mirë ndërhyn Polica e Çekisë…”, ka thënë ai. /Indeksonline/