21:01 / E Shtunë, 06 Gusht 2022 / gjelbra k

Chelsea arrin fitore si mysafir i Evertonit (VIDEO)

Chelsea ka arritur të marr pikët e para në Premier Ligë, pasi kanë fituar si mysafir i Evertonit.

Blutë e londrës fituan me rezultat minimal 1-0, shkruan Indeksonline.

Golin e vetëm në këtë ndeshje e ka shënuar italiani Jorginho nga penalltaia në minutën e 45+9.

Me këtë fitore skuadra e Thomas Tuchel është bërë skuadra e gjashtë në Premier Ligë që kanë shënuar fitore në javën e parë pas Arsenalit, Tottenhamit, Newcastlit, Bournemouthit dhe Leedsit./Indeksonline/

Më poshtë janë të gjitha takimet e zhvilluara deri më tani në Premier Ligë:

Crystal Palace 0-2 Arsenal,

Fulham 2-2 Liverpool,

Tottenham 4-1 Southampton,

Bournemouth 2-0 Aston Villa,

Leeds 2–1 Wolwes dhe

Newcastle 2-0 Nottingham.