20:22 / E Martë, 21 Maj 2024 / Gj. Sh

Chelsea e shkarkon Mauricio Pochettinon

Mauricio Pochettino nul do të jetë trajner i Chelseas për sezonin e ardhshëm.

Mediat angleze raportojnë se palët kanë arritur marrëveshje për shkëputjen e kontratës.

Ky vendim ka ardhur pas një takim të zhvilluar sot midis Pochettinos dhe drejtorëve sportivë Laurence Stewart dhe Paul Winstanley dhe bashkëpronarit Behdad Eghbali, ku ranë dakord për largimin e teknikut argjentinas./IndeksOnline/