08:27 / E Mërkurë, 18 Prill 2018

Chelsea i drejtohet Dortmundit: Paguaje kA�tA� shifA�r dhe merre Michyn!

Skuadra e Chelseat i ka kA�rkuar Borussia Dortmundit njA� shumA� marramendA�se pA�r Michy Batshuayin.

Sulmuesi belg u huazua te ekipi gjerman gjatA� mini-afatit tA� janarit. Ai kaloi njA� sezon fantastik nA� Bundesliga duke shA�nuar 10 gola, por pA�r fat tA� keq nA� ndeshjen e fundit ai pA�soi njA� lA�ndim dhe humbi tA�rA� sezonin e mbetur, transmeton IndeksOnline.

24-vjeA�ari me paraqitjet e tij, i ka bindur drejtuesit e Dortmundit qA� tA� qA�ndrojA� mA� shumA� nA� Gjermani.

Por, BVBa��ja do tA� duhet tA� paguajA� plotA� 50 milionA� euro nA�se do ta��i sigurojA� shA�rbimet e Michyt.

KujtojmA� qA� 24 vjeA�ari u transferua nA� Chelsea nga Marseille pA�r shifrA�n 40 milionA� euro./IndeksOnline/