19:58 / E Mërkurë, 05 Tetor 2022 / Gjelbrim

Chelsea në kërkim të fitorës së parë, Milan synon kreun, formacionet zyrtare

Ndeshja kryesore e mbrëmjes së sotme të Champions League do të zhvillohet në stadiumin Stamford Bridge.

Skuadra e Chelseas do të jetë nikoqire e kampionit të Italisë, Ac Milan, shkruan IndeksOnline.

Blutë e londrës nuk dinë për fitore në dy ndeshjet e para në Grupin E këtë edicion, ndërsa ”Rosonerët” kanë 4 pikë pasi fituan kundër Dinamo Zagrebin dhe kanë barazuar me Salzburgun.

Ndeshja fillon në ora 21:00.

Formacionet Zyrtare:

Chelsea (4-2-2-2): Arrizabalaga, James, Thiago Silva, Koulibaly, Fofana, Kovacic, Loftus-Cheek, Chilwell, Mount, Sterling, Aubameyang.

AC Milan (4-2-3-1): Tatarasanu; Dest, Kalulu, Tomori, Ballo-Toure; Tonali, Bennacer; Krunic, De Ketelaere, Leao; Giroud./IndeksOnline/