16:29 / E Enjte, 10 Janar 2019

Çifti ishin dashuruar në shkollën e mesme, martohen pas 57 viteve

Çifti Barbara Cotton dhe Curtis Brewer ishin dashuruar në vitin 1961 në shkollën e mesme.

Përkundër kësaj pas shkollës ata ishin detyruar të ndahen fizikisht. Por gjithmonë kishin vazhduar ta donin njëri tjetrin,

Vitin e kaluar ata ishin takuar në një faqe interneti dhe kishin vendosur që  të kurorëzonin dashurin e tyre gjysmë shekullore me martesë, raporton Inside.

“I thashë Barba do të doja , kaq i thashë, ajo u përgjigj me po”, u shprehë Curtis.

Ata u martuan me pesë janar dhe për martesën e tyre kërkuan fonde nga njerëzit./Indeksonline/