13:57 / E Shtunë, 14 Prill 2018

CNN publikon pamjet pas sulmeve, Siria e shkatA�rruar (Video)

Televizioni i njohur botA�ror, CNN ka publikuar pamjet e para pas sulmeve tA� mbrA�mshme tA� SHBA-sA� dhe aletarA�ve tA� saj mbi SirinA�.

NjA� pjesA� e qyteteve duket qartA� tA� jenA� shkatA�rruar, transmeton Indeksonline

NdA�rkohA�, Pentagoni ka njoftuar se Shtetet e Bashkuara tA� AmerikA�s sA� bashku me BritaninA� e Madhe dhe FrancA�n kanA� lA�shuar mA� shumA� se 100 raketa nga anijet dhe aeroplanA�t nA� sulmin kundA�r regjimit tA� Bashar al Assadit.

SHBA-tA� nuk kanA� konfirmuar se sa raketa kanA� goditur caqet derisa media siriane pro-Assadit ka raportuar se 30 raketa janA� lA�shuar mbi SirinA� dhe se njA� e treta e tyre ishte shkatA�rruar nga ushtria siriane.

Temat: