19:15 / E Hënë, 19 Shkurt 2018 / indeksADMonline

Çokollata e famshme tash prodhon edhe akullore

Çokollata e famshme dhe e shijshme “Toblerone” së fundmi është bërë edhe akullore. Ky është një lajm që shumë kush nga ne moti ka ëndërruar ta dëgjojë.

Kinder Bueno ka qenë njëra ndër çokollatat e para që u bë akullore, pas saj edhe Biscoff, të cilat na kanë bërë që në supermarket gjënë e para ta kërkojmë njërën nga ato.

Tash edhe toblerone mund ta kërkoni tek frigoriferët e mbushur me akullore.

Çokollata nga mjalta dhe badema u kërkua shumë nga adhuruesit që te bëhej edhe akullore, andaj kompania ua plotësoi dëshirën,

Një të tillë secili nga ne mund ta hajë pa luajtur vendin.

Cmimi i kësaj akulloreje sillet rreth 3 paund./Indeksonline/