12:59 / E Enjte, 23 Nëntor 2017 / indeksADMonline

Courtois i vë kushte Chelseas për rinovim

Thibaut Courtois po mendohet të rinovoj kontratën me Chelsean, mirëpo belgu ka kërkesat e tij për të nënshkruar kontratën e re.

Portieri 25 vjeçar po kërkon një pagë prej 12 milionë euro në sezon që njëhohësisht të bëhet numri një më i paguar në botë.

Nëse aspiratat e tij ekonomike nuk plotësohen, ish-portieri i Atlético de Madrid do të studionte oferta, duke përfshirë Real Madridin, PSG dhe Juventusit.

Kontrata aktuale e Courtois përfundon në vitin 2019 dhe përfiton një pagë prej 5.7 milionë në sezon. /IndeksOnline/