10:16 / E Martë, 26 Shtator 2023 / S Z

Të arrestuarit pjesë e grupit terrorist që morën pjesë në sulmin e Banjskës, dalin para gjykatës

Dy serbët e dyshuar për terrorizëm janë sjellë në objektin e Gjykatës Themelore në Prishtinë, ku do të mbahet seanca për sulmin ndaj Policisë së Kosovës në Banjskë.

Mbrëmë Gjykata Themelore në Prishtinë ka caktuar masën paraburgimit për të arrestuarin Vlladimir Toniq, i dyshuar për vepra të rënda kundër rendit kushtetues dhe sigurisë së Republikës së Kosovës.