09:43 / E Diele, 15 Shtator 2019

De Jong flet pas golit të parë me Barcelonën

Frenkie de Jong pati ndeshje të shkëlqyeshme mbrëmë duke shënuar një gol dhe duke asistuar te një tjetër, ndërsa në fund u shpall edhe lojtari i ndeshjes me 100% pasime të sakta.

Pas ndeshjes, mesfushori holandez u shpreh shumë i lumtur me golin e parë për Barcelonën, por tha se duhet ende të përmirësohem dhe të përshtatem.

“Jam i lumtur që kam shënuar qëllimin tim të parë, pasi unë nuk shënoj shumë… U ndjeva shumë rehat në fushë sot por duhet të përshtatem më shumë dhe të përmirësoj” –  u shpreh de Jong.

Ai gjithashtu foli edhe për talentin 16 vjeqar Ansumane Fatin.

” Ansu Fati është një lojtar me talent të madh. Ai është shumë i rehatshëm me topin. Ai ka një të ardhme të madhe përpara tij” – ishin fjalët e mesfushorit të Barcelonës./Indeksonline/