21:45 / E Mërkurë, 13 Janar 2021 / I.S

De Jong vjen me gol fantastik me kokë ndaj Real Sociedadit

Vjen goli i parë në takimin ndërmjet Real Sociedadit dhe Barcelonës, duel ky në kuadër të gjysmëfinales së Superkupës së Spanjës.

Golin e parë dhe të epërsisë për Barcelonën e ka shënuar De Jong pas një krosimi të bukur nga Griezmann në minutën e 39’të të takimit, shkruan Indeksonline

Rezultati aktual i takimit është 0:1.

VIDEO