11:13 / E Martë, 20 Tetor 2020

Deçani bëhet me palestër moderne sportive, plotëson kushtet për ndeshje ndërkombëtare të hendbollit

Deçani që nga sot është bërë me palestër të re sportive.

Ministrja e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Vlora Dumoshi, së bashku me kryeministrin, Avdullah Hotin dhe kryetarin e Deçanit, Bashkim Ramosaj e kanë përuruae palestrën e re sportive, transmeton Indeksonline.

Ky projekt ka kushtuar 2 milionë euro dhe i plotëson kushtet për të zhvilluar ndeshjet kombëtare dhe ndërkombëtare të hendbollit.

Postimi i plotë i Vlora Dumoshit: