17:00 / E Martë, 04 Dhjetor 2018 / indeksADMonline

Deda dhe Kusari tërheqin nënshkrimet për seancë, Osmani dhe Maloku “nënshkruajnë” nga Amerika

Deputeti Ilir Deda dhe deputetja Mimoza Kusari-Lila nga Alternativa i kanë tërhequr nënshkrimet për seancën e jashtëzakonshme të thirrur opozita.

Vetëm pak minuta pasi ka nisur seanca e jashtëzakonshme, ajo është ndërprerë nga kryetari Kadri Veseli, pasi ka thënë se në listën e nënshkrimet gjenden edhe emrat e dy deputete të LDK-së që gjenden në Amerikë.

Ato janë Vjosa Osmani dhe Doruntina Maloku.

Veseli ka thirrur sërish mbledhjen e kryesisë për të sqaruar këtë çështje dhe për të parë nëse ajo do të vazhdohet sonte ose jo.