18:46 / E Mërkurë, 07 Nëntor 2018 / indeksADMonline

Deliu: Eliot Engel mbajti gjallë për vite me radhë çështjen e Kosovës në Washington

Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Blerta Deliu ka mirëpritur rizgjedhjen e kongresmenit amerikan, Eliot Engel.

Në një postim në Facebook, Deliu ka shkruar se Engel ka mbajtur për vite me radhë të gjallë çështjen e Kosovës në Washington, transmeton Indeksonline.

Më poshtë postimi i Deliut:

Rizgjedhja e kongresmenit amerikan dhe mikut të shqiptarëve, Eliot Engel në Dhomën e Përfaqësuesve, padyshim se është lajm i mirë.

Miku i Kosovës Eliot Engel ka mbajtur gjallë për vite me radhë çështjen e Kosovës në Washington, dhe ka qenë njëri prej mbështetësve të fuqishëm të bërjes së Kosovës shtet.

Qytetarët e Kosovës do ta t’i gëzohen gjithmonë suksese të miqve dhe do ta ruajnë respektin për të gjithë mbështetësit e shtetësisë së Kosovës. /Indeksonline/