23:25 / E Shtunë, 30 Qershor 2018 / indeksADMonline

Dëmtohen dhe vidhen fidanet në Prizren (Foto)

Dhjetëra fidane të reja janë vjedhur e disa dëmtuar në Prizren.

Kryetari i Prizrenit, Mytaher Haskuka ka thënë se Prizreni po bëhet përkundër sabotimeve të vandalëve që shkatërrojnë investimet komunale, transmeton Indeksonline.

Ai shpreson se policia do t’i gjejë përgjegjësit sa më shpejtë.

Postimi i plotë:

Përsëri janë dëmtuar dhe vjedhur dhjetëra fidane të reja. Ata që dëmtojnë natyrën dëmtojnë të tashmen por edhe të ardhmen e fëmijëve tanë, prandaj shpresoj që policia ti gjej pëgjegjsit sa më shpejt.
Kriminelët dhe vandalët nuk na ndalin! Prizreni po bëhet përkundër sabotimeve të vandalëve që shkatërojnë investimet komunale. Gjelbërimi do t’i kthehet Prizrenit./Indeksonline/