22:25 / E Mërkurë, 14 Gusht 2019

Dëmtohen tokat bujqësore pas breshërit në Rogovë të Hasit

Vapa afrikane kishte kapluar vendin për disa ditë më radhë.

Mirëpo, pasditja e sotme ka gjetur vendin të kapluar nga shiu dhe breshëri.

Madje në disa vend breshëri ka shkaktuar edhe dëme të mëdha në toka bujqësore, shkruan Indeksonline.

Në Rogovë të Hasit janë dëmtuar kulturat bujqësore nga breshëri.

Indeksonline ju sjell video dhe fotografi ku mund të shihni dëmet që janë shkaktuar nga moti i ligë sot./Indeksonline/

Mos i humb