08:12 / E Premte, 01 Qershor 2018 / indeksADMonline

Dënohet më burg imami, abuzoi me një 12 vjeçar (Foto)

Një ish-imam është dënuar me pesë vitë burg, nën akuzën se ka abuzuar me një djalë të ri në papafingo të xhamisë në Nottingham.

Muhammed Rabani, 61 vjeç, ishte një imam në një xhami në Sneinton për më shumë se 25 vjet, kur ai filloi të abuzonte me viktimën e tij, i cili ishte në moshën 12 vjeçare, shkruan e përditshmja britanike ‘Metro’, transmeton Indeksonline.

Abuzimi vazhdoi midis 1990 dhe 1992 por viktima nuk e raportoi atë në polici deri në vitin 2015.

Rabani, nga Sneinton, mohoi akuzat por u gjet fajtor për tre akuza për sulme të pahijshme pas një gjyqi.

Viktima, tani është i martuar dhe një baba.

Ai në gjyq tha se Rabani e kishte në shënjestër atë si një fëmijë./Indeksonline/


A general view of Nottingham Crown Court, Nottingham.

Temat: