19:44 / E Hënë, 16 Prill 2018

DeputetA�t e PE-sA� tA� shqetA�suar pA�r arrestimin e gylenistA�ve nA� KosovA�

AnA�tarA�t e Parlamentit Evropian (PE) i kanA� dA�rguar njA� letA�r autoriteteve kosovare pA�rmes tA� cilA�s shprehin shqetA�sim tA� madh pA�r arrestimin dhe deportimin e shtetasve turq nga Kosova, duke thA�nA� se Kosova duhet tA� respektojA� principet dhe standardet evropiane.

NA� iniciativA�n e anA�tarit tA� PE-sA� Igora Sholtes, raportuesi i PE pA�r KosovA�n dhe deputetes Rebeka Harms, deputetA�t nga 28 vende evropiane nga grupe tA� ndryshme politike i dA�rguan letA�r presidentit Hashim TaA�i dhe kryeministrit Ramush Haradinaj, njoftoi sot kabineti i Sholtes nA� Strasburg./Indeksonline/