11:03 / E Hënë, 11 Dhjetor 2023 / S Z

Deputeti i Bundestagut gjerman takohet me Kurtin: Ballkani Perëndimor i përket BE-së

Deputeti i Bundestagut gjerman, Nils Schmid është takuar me kryeministrin e Kosovës, Albin Kurti.

Schmid që është edhe zëdhënësi i politikës së jashtme të SPD-së, ka shkruar për këtë takim në platformën ‘X’.

“Ballkani Perëndimor i përket BE-së. Në bisedë me kryeministrin e Kosovës Albin Kurti dhe e falënderova për angazhimin e tij të palodhshëm për një Kosovë të lirë dhe demokratike dhe përkushtimin e tij ndaj Procesit të Berlinit”, ka shkruar Schmid në ‘X’.