16:23 / E Enjte, 07 Dhjetor 2017 / indeksADMonline

Drita Millaku ka një kërkesë për Kadri Veselin

​Deputetja e Lëvizjes Vetëvendosje, Drita Millaku ka thënë se akuza ndaj Kadri Veselit për vrasjen e Ekrem Rehxhën- komandant Dirinin, nuk ka qenë e rastësishme pasi e ka familjarë dhe është shumë mirë e njoftuar me ngjarjen.

Ajo shtoi se Veseli për këtë çështje ka një aktakuzë në prokurori dhe ka një vendim në vitin 2003, me numër 262€3.

Kurse, Veseli kërkoi prokurorinë që të fillojë hetimet, ndërsa, për vendimin e vitit 2003, për herë të parë po dëgjon për këtë çështje, kurse, kërkoi nga vet ajo ta gjenë dhe ta lexojë vendimin që e tha.

Sipas Millakut, vendimi nuk i ka ardhur pasi është në listën e të akuzuarave me pseudonimin Luli./Indeksonline/