12:11 / E Diele, 02 Tetor 2022 / Gjelbrim

Derbi i javes mes Ballkanit dhe Gjilanit, formacionet zyrtare

Derbi i javës së nëntë në AlbiMall Superligën e Kosovës luhet në qytetin e Suharekës.

Kampioni në fuqi, Ballkani, do të jetë nikoqir i Gjilanit, shlruan IndeksOnline.

Tashmë janë publikuar formacionet zyrtare të ndeshjes e cila nis nga ora 13:00.

Formacionet zyrtare:

Ballkani: Frashëri, Ar. Thaqi, Dellova, Jashanica, Sinani, As. Thaqi, Emërllahu, Korenica, Gripshi, Krasniqi, Rrahmani.

Gjilani: Koliçi, Islami, Jashari, Krivanjeva, Prekazi, Beqja, Musolli, Dabiqaj, Cale, Zabërgja, Solomon./IndeksOnline/