11:45 / E Shtunë, 26 Shtator 2020

Detaje të reja për transferimin e Andi Zeqirit në Brighton

Andi Zeqiri është shumë afër që të firmos me klubin e Premierligës, Brighton.

21-vjeçari i cili në muajin tetor pritet ‘ti bashkohet Kombëtares së Kosovës, ai tashmë po shikoni për një skuadër të re për ta vazhduar karrierën e tij, shkruan IndeksOnline


Skuadra e Brighton është e gatshme të paguajë për Zeqirin plotë 3.6 milionë euro, por pritet të nis aventurën me skuadrën U23 dhe të dërgohet në huazim në afatin kalimtar të janarit.

Kujtojmë se Zeqiri aktualisht është pjesë e Lausannës.