23:24 / E Enjte, 14 Qershor 2018

Detaji në fanellën e lojtarit të Arabisë Saudite që nuk e vuri re askush (Foto)

Ndeshja e sotme kundër Rusisë ishte totalisht për t’u harruar nga ana e lojtarëve të Arabisë Saudite.

Ata u mundën 5-0 duke qenë thuajse inekzistentë në fushë, por një tjetër detaj mori vëmendje të madhe.

Salem Al-Dawsari u fut në fushë ndaj Rusisë duke veshur fanellën me nr. 18, por askush nuk e ka kuptuar gabimin.

Sigurisht nuk ka qenë e lehtë të kuptoje vendosjen e gabuar të tetës. Natyrisht një detaj jo dhe i rëndësishëm, por në një kompecion
të tillë, nuk mund të lihet pa u vënë re.