21:17 / E Shtunë, 22 Shtator 2018 / indeksADMonline

Dikur mbante fjalime në shkollë, sot është princeshë

Dukesha e Sussex sot princeshë, Megan Markle, 37 vjeç, filloi një projekt të parë të bamirësisë këtë javë, me nisjen e një libri të gatimit që mbështet  viktimat e zjarrit të Grenfell Tower.

Meghan  Markle tregoi cilësinë e një ylli në një moshë të re, në fjalimin e pasionuar me rastin e  diplomimit të shkollës së mesme, transmeton Indeksonline.

Dhe, në moshën 14-vjeçare, tregoi një pasion për ndryshimet shoqërore me anë të një fjalimi të asaj kohe dhe një aftësi për të folur në publik.

Kjo pati më pas një ndikim të rëndësishëm gjatë viteve të saj si aktore dhe tani në detyrat mbretërore.

Duke folur me zë të lartë, Meghan fillon fjalimin e saj: “Sot jemi këtu për të festuar diplomimin tonë. Gjithashtu mësuam se jemi individë të organizuar dhe përgjegjës, me vetëdije për përgjegjësinë tonë morale për shkollën dhe komunitetin tonë, të cilin e demonstuam kur u adoptuam në klasën e parë dhe të dytë nga Koncepti i Papërlyer, një shkollë e qytetit “.

Megan Markle dhe Princ Harry u martuan më 19 maj në një dasmë madhështore me mbi 2 mijë të ftuar./Indeksonline/.