20:57 / E Enjte, 01 Tetor 2020

Dinamo e Zagrebit vazhdon garën në Evropa Ligë, shkëlqen Arijan Ademi

Tashmë ka përfunduar takimin ndërmjet Dinamo Zagrebit dhe skuadrës së Flora, duel ky në kuadër të play-offit të Evropa Ligës.

Skuadra kroate arriti që me rezultatin final në 3:1 ta mposhtë klubin nga Estonia, Flora, shkruan IndeksOnline

Skuadra e Dinamos falë dy golave të mesfushorit shqiptar, Arijan Ademit dhe një të shënuar nga, Gavranovic tirumfuan me mjaft lehtësi ndaj Flora.


Kështu, skuadra e Dinamoz Zagrebit kalon në fazën e gripeve të Evropa Ligës.

Kujtojmë se pjesë e këtij takimi ishte edhe sulmuesi i Kosovës, Lirimi Kastrati, por që këtë takim e filloi si rezervist.