19:45 / E Mërkurë, 26 Shtator 2018 / indeksADMonline

Disa fakte interesante rreth Shtëpisë së Bardhë

Shtëpia e Bardhë është shtëpia më emblematike në botë. Ajo është njëhkohësisht shtëpia dhe zyra e Presidentit të Shteteve të Bashkuara të Amerikës.

Gjatë 226 viteve të fundit ajo është rinovuar, ka pasur shtesa dhe madje është djegur, kështu që nuk është çudi që sot është plot me karakteristika të fshehura dhe sekrete të ndërtuara.

Në videon e mëposhtme ju sjellim disa prej tyre. /IndeksOnline/