12:50 / E Hënë, 20 Janar 2020

Disa mënyra, që të mbaheni të freskët, edhe nëse s’keni bërë dush për disa ditë

Dushi është i rëndësishëm për të na ndihmuar të mbahemi të pastër.

Sidoqoftë, ka momente kur thjesht nuk kemi kohë për të bërë dush, për shembull, ndërsa udhëtojmë, shkruan Indeksonline.

Këtu keni disa mënyra për të qenë të freskët, kur jeni shumë i zënë për të bërë dush.

Përdor vajra trupi

Është mirë të përdorni një vaj të parfumuar të trupit sesa parfumin që spërkatni në këtë rast, sepse era e vajit të trupit zgjat më shumë në lëkurën tuaj.

Përdor paloma fëmijësh

Palomat e fëmijëve janë një mundësi e mirë për t’ju bërë të ndjeheni të pastër në një farë mase, pasi ato mund të eliminojnë bakteret që janë përgjegjëse për erërat e këqija.

Ndrysho të brendshmet

Ndryshimi i të brendshmeve tuaja mund të minimizojë erën e keqe që vjen nga djersitja.

Ndërro çorapet tuaja

Këmbët tuaja janë një nga pjesët e trupit tuaj që djersiten më shumë , duke shkaktuar një erë shumë të pakëndshme. Ndërrimi i çorapeve do të minimizojë erën e keqe. Është gjithashtu një ide e mirë të shtoni pluhur talcum në këpucët tuaja.

Shmang ushqimin me qepë, hudhër dhe erëza

Në këtë rast, është më mirë të hani perime dhe fruta.

Shmang rroba të ngushta

Rrobat e lirshme do t’ju ndihmojnë të qëndroni më të freskët.

Përdor shampo të thatë

Shampoja e thatë do të rigjallërojë flokët tuaj dhe do ta ndalojë atë të duket me yndyrë./Indeksonline/