22:23 / E Mërkurë, 21 Tetor 2020

Disa minuta edhe për Xhrdan Shaqirin, Klopp inkuadron yllin shqiptar

Jurgen Klopp ka bërë tri zëvendësime të menjëhershme në ndeshjen ndaj Ajaxit.

Nga loja kanë dalë Firmino, Salah dhe Mane derisa në vend të tyre janë inkuadruar Jota, Minamino dhe Xherdan Shqiri.

Trajneri gjerman duket se kërkon më shumë freski në skuadrën e tij edhe pse i ka zëvendësuar figurat kryesore të skuadrës.

Aktualisht Liverpooli është duke fituar me rezultat 1-0. /IndeksOnline/