22:49 / E Shtunë, 26 Tetor 2019 / indeksADMonline

Disa nga makinat hibride më të mira të vitit 2019

Shitjet e makinave SUV dhe hibride po lulëzojnë duke u bërë edhe makinat më të dëshiruara.

E për më tepër numri i këtyre modeleve ka filluar të rritet në dy vitet e fundit, transmeton Indeksonline.

Këtu do t’i rëndisim disa nga makinat më të bukura:

10. Toyota C-HR Hybrid

Toyota CH-R para - makinë argjendi 18-pjatë

9. Audi Q7 60 TFSIe

2020 Audi Q7 60 TFSIe para - veturë e bardhë LHD

8. Kia Niro Hybrid

Kia Niro

7. Porsche Cayenne Turbo S E-Hybrid

Porsche Cayenne

6. BMW X5 xDrive45e

BMW X5 xDrive40e para - e zezë

5. Volvo XC60 T8

Pllaka Volvo XC60 T8 - 68

4. Toyota RAV4 Hybrid

Toyota RAV4

3. Audi Q5 TFSIe

Audi Q5

2. Honda Honda CR-V

Honda CR-V

1. Volvo XC90 T8

2019 Volvo XC90 T8 para - kafe