15:56 / E Enjte, 12 Shtator 2019

Disa shenja që po hani shumë ushqim të përpunuar

Ushqimet e përpunuara janë në çdo dyqan, dhe ka mundësi që ju jeni duke e tepruar me to. Nëse dita juaj përfshin ushqime si pite të ngrira, kifle dhe produkte tjera të pjekura, sallam, proshutë dhe mishra të tjera, ju mund të jeni në telashe, shkruan Indeksonline.

Ushqimet më të shëndetshme vijnë në formë natyrale, siç janë perimet dhe frutat e freskëta, ndërsa ushqimet e përpunuara janë të mangëta me fibra, minerale dhe vitamina./Indeksonline/

Këto janë disa shenja që po hani shumë  ushqim të përpunuar:

Etja e vazhdueshme

Dhimbje koke të vazhdueshme

Image result for headache

Lodhje

Image result for fatigue

Mosfunksionim i dietës

Image result for Dieting doesn’t work

Probleme me dhëmbë

Image result for tooth problems

Kocka të thyera

Image result for bones broken

Akne

Image result for acne

Sheqer i lartë në gjak

Image result for High blood sugar

Humbja e flokëve

Image result for hair lossing

Keni celulit

Image result for celulite

Probleme të veshkave

Image result for kidney problems

Ankth

Related image