12:45 / E Hënë, 26 Tetor 2020

Distria Krasniqi nderon Kosovën, e para në renditjen e përgjithshme

Distria Krasniqi ka fituar Medaljen e Artë në  Grand Slamin e Budapestit në kategorinë deri në 48 kilogramë pasi mposhti argjentinasen, Paula Pareto.

Me këtë triumf, përveç medaljes dhe 1.000 pikëve olimpike, xhudistja kosovare ngjitet në vendin e parë në renditjen e përgjithshme.

Ajo tashmë është në vendin e parë me 6.765 pikë, duke lënë mbrapa ukrainasen Daria Bilodidin me rreth 500 pikë. /IndeksOnline/