16:07 / E Martë, 16 Prill 2024 / Gj. Sh

Ditë zie, shtyhen ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës

Federata e Futbollit të Kosovës, ka marr vendim që të shtyhen ndeshjet gjysmëfinale të Kupës së Kosovës.

E gjithë kjo, për shkak se në Kosovë është shpallur ditë zie nga Presidentja e Kosovës, pas rastit së vrasjes së një gruaje në Ferizaj nga bashkëshorti I saj.

Drita – Prishtina si dhe Ballkani – Suhareka, do të luhen me 24 prill.

Po ashtu, edhe finalja e Kupës së Kosovës në futsall mes FC Prishtina 01 dhe FC Liqenit do të shtyhet për një ditë tjetër. /IndeksOnline/