08:15 / E Martë, 27 Shkurt 2024 / AR

Djali i Kim-it dhe YE del në fushë me Lionel Messin (video)

Saint West, djali 8-vjeçar i Kim Kardashian dhe Kanye West, ka qëndruar nga afër me Messin. Ai u lejua të dilte në fushë me futbollistin para ndeshjes së Inter Miami kundër LA Galaxy.

Në një video nga Inter Miami, skuadra e futbollit e themeluar nga David Beckham, Saint shihet duke marrë fushën dorë për dore me yllin. Djali kishte veshur një fanellë të LA Galaxy ndërsa Messi fanellën e Interit, transmeton Indeksonline.

Ndeshja e së dielës nuk ishte hera e parë që Saint takohej me Messin. Vitin e kaluar ishte aty kur argjentinasi bëri debutimin e tij për Interin. Saint duket se është në gjendje të luajë mjaft mirë futboll vetë. Në periudhën e kaluar ai tashmë ka takuar shumë futbollistë. Në korrik ai u takua me lojtarin portugez Cristiano Ronaldo në Japoni.

Ndeshja përfundoi në barazim 1-1. Messi shënoi golin e barazimit për Inter Miami në kohën e lëndimit./Indeksonline/