19:59 / E Diele, 14 Prill 2019

Djali më i trashë në botë tani ka një problem edhe më të madh

Një djalë nga Indonezia, i cili u konsiderua si fëmija më i trashë në botë, kishte pasur probleme me lëvizjen dhe frymëmarrjen në moshën 10-vjeçare.

Kur ishte vetëm 11-vjeç kishte 192 kilogramë, ndërkohë kishte humbur 106 kilogramë.

Related image

Pas humbjes së peshës, ai tani ka një problem me lëkurën e tepërt që duhet të hiqet përmes operacionit.

Megjithatë, Arya Permana thotë se shumë i lumtur, pasi sot mund të luajë futboll, të rri me miqtë dhe të lahet në lumë, ndërsa më herët nuk kishte mundur të bëjë asgjë. /Indeksonline/

Image result for arya permana 2019