22:20 / E Premte, 29 Qershor 2018

Dodge prezanton “bishat” e reja [Foto]

Shumë të reja ka sjellë vera për Dodge. Marka nga Detroiti vazhdon të ruajë sportivitetin e saj, por ka shtuar agresivitetin me prezantimin e linjës Charger dhe Challenger.

Dodge Charger dhe Dodge Challenger vijnë edhe më të shpejta se më parë, thotë marka amerikane, por pa publikuar shifra.

Ndërsa vijnë si modele të reja Dodge Challenger SRT Hellcat dhe Dodgge SRT Hellcat Redeye.

Makinat e reja u prezantuan në Angli.

Temat:
Mos i humb