15:43 / E Enjte, 14 Janar 2021 / Blerina Racaj

Dokument/Zotimet e shkruara nga marrëveshja Kurti – Osmani

Marrëveshja midis Lëvizjes Vetëvendosje dhe iniciativës së Vjosa Osmanit përmban 10 zotime i pari nga të cilët është vettingu në sistemin e drejtësisë dhe lufta e pakompromis kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar.

Kjo është marrëveshja, e cila përmban të listuara zotimet, e që u nënshkrua të enjten në mesditë në Kuvendin e Kosovës.

Midis tjerash në dokument zbulohet për herë të parë edhe logoja e iniciativës së Osmanit.

Dokumenti i plotë: