14:05 / E Enjte, 22 Prill 2021 / A.D

Dokumentari i Britney Spears do të publikohet në fillim të muajit maj

Dokumentari i BBC për Britney Spears, “Inside the Battle for Britney”, do të publikohet me 5 maj.

Me 1 maj dokumentari do të shfaqet përmes përmes streaming BBC iPlayer, transmeton Indeksonline.

Në filmin që zgjat 60 minuta, gazetari Mobeen Azhar udhëton në Kentwood, qytetin e lindjes së Britney. Ai flet me disa njerëz nga organizata dhe disa të tjerë që janë të përfshirë në jetën e këngëtarit.

Filmi ka për vëmendje edhe faktin se Britney ka qenë nën kujdesin e babait të saj që nga vitit 2008.

Ajo donte të hiqte qafe kujdesin pasi babai kishte marr vendimet për të financiare dhe personale./Indeksonline/