17:43 / E Diele, 21 Prill 2024 / G T

Donis Avdijaj asiston në fitoren e Hartbergut ndaj ekipit të Valon Berishës

Skuadra e Hartberg shënoi fitore 3:1 ndaj LASK Linzut në javën e 27-të në Bundesliga të Austrisë.

Asist në këtë takim bëri futbollisti kosovar, Donis Avdijaj, shkruan Indeksonline

Avdijaj asitoi te goli i parë i shënuar nga Heil në minutën e 22’të.

Në këtë ndeshje luajti edhe lojtarti tjetër kosovar, Valon Berisha.

Kujtojmë që gjatë këtij sezoni Donis Avdijaj ka shënuar shtatë gola dhe ka bërë katër gola./Indeksonline/