22:39 / E Hënë, 15 Korrik 2019

Donnarumma nuk largohet nga Milani

Pavarësisht interesimit të PSG dhe Man United për transferimin e portierit të Milanit, ai do të mbetet në këtë skuadër.

Donnarumma duket i vendosur të qëndrojë në klub. Në fillim të afatit të transferimeve, raportet nga  Sky Sport  sugjeruan se PSG do të bënte një ofertë për portierin italian, por tani ai duket i destinuar të mbetet pjesë e rossonerëve, transmeton Indeksonline.

Gjithashtu, gjigandët e Serie A  kanë mbyllur tashmë marrëveshjen për të transferuar mesfushorin e Empolit, Ismael Bennacer.

Bennacer ishte një objektiv për klubet e shumta italiane, pasi Empoli u zhvendos në Serie B në ditën e fundit të sezonit. Napoli dhe Fiorentina ishin lidhur me një lëvizje për Algjerianin, por Milani duket se e ka nënshkruar marrëveshjen. /Indeksonline/.