23:51 / E Martë, 24 Mars 2020

Drejtimi permanent i flokëve vetëm me 4 përbërës!

Ka gjithmonë një dëshirë për të pasur diçka që ne vet nuk e kemi. Vajzat me flokë të drejtë gjithmonë duan që të kenë kacurela, ndërsa vajzat me kacurela punojnë shumë për të mbajtur flokët drejt.

Pajisjet elektrike për të drejtuar dhe për të bërë flokët kacurela janë përdorur gjerësisht nga vajzat e reja të cilat janë shumë të dëmshme për cilësine e flokëve.

Kjo bën një dëmtim të përhershëm të flokëve që çon në rënien e flokëve, shfaqjen më herët të flokëve gri, rritjes së flokëve shumë të ngadaltë dhe shumë më tepër.

Ju do të habiteni kur do të dini se ka disa mënyra të natyrshme të cilat mund t’ju ndihmojnë të keni menjëherë flokë të drejtë.

Mjetet natyrore janë përgjigje e përkryer nëse jeni duke kërkuar mënyra se si të rregulloni flokët. Receta jonë jo vetëm që drejton flokët , por gjithashtu siguron flokë të shndritshme dhe të shëndetshme.

Përbërësit

Lëng limoni – 3 lugë
Vaj ulliri – 2 lugë
Vaj kokosit – 1 filxhan
Niseshte – 3 lugë

Metoda e Përgatitjes:

Merrni 1 filxhan vaj kokosi dhe shtoni 2 lugë vaj ulliri në të.
Shtoni 3 lugë lëng limoni dhe niseshtenë
Përzierje mirë dhe aplikojeni në flokë butësisht.
Vendoseni një qese dushi dhe mbuloni kokën me një peshqir të nxehtë.
Lereni të veprojë për 2 orë dhe më pas lani flokët me shampo.
Përdorni gjithashtu disa kondicioner dhe lani flokët me kujdes për të hequr përzjerjen.

Pasi të thani flokët do të jetë befasasoheni kur të shihni sa të drejtë do jenë në vetëm me një aplikim.

A nuk është një truk i thjeshtë dhe aspak i dëmshëm për flokët?