23:28 / E Diele, 12 Gusht 2018

“Drejtori i burgjeve shkon i pirë në punë, ofendon dhe kërcënon punonjësit”

Një tjetër skandal ka ndodhur në burgun e Drenovës në Korçë.

Një prej anëtarëve të personelit, ka denoncuar një rast skandaloz, ku drejtori i burgut ka shkuar i pirë në punë dhe më pas ka sharë dhe ofenduar këdo që i dilte para.

Punonjësi shkruan se drejtori pasi ka pirë në festën e birrës, u është drejtuar punonjësve duke i sharë dhe kërcënuar ata. Denoncimi i j është bërë publik nga ish-kryeministri Sali berisha.

Ai shkruan se:

Narkodrejtori i policisë së burgjeve bëhet tapë dhe terrorizon personelin! Lexoni mesazhin e policit dixhital! Mirëmëngjesi doktor! Mbrëmë drejtori i policisë se burgjeve mbasi kishte pire mire e mire ne festen e birrës ne Korçë vjen dhe bën reprezale presione te kota dhe te pabaza ofendon, shan dhe perbuz cdo efektiv ne burgun e Drenovës- Korçë. Mbështetemi tek juve se vetëm ju denonconi te tilla raste . Turp për një drejtues te tille . Me respekt nga një efektiv i ndodhur mbrëmë aty .”