19:13 / E Enjte, 12 Shtator 2019

Drejtori sportiv i Barcelonës flet për Neymar

Drejtori i Barcelona, ​​Javier Bordas ka lënë të kuptohet se një veprim i ardhshëm do të rikthejë sulmuesin e Paris Saint Germain (PSG) Neymar në Camp Nou.

Reprezentuesi brazilian është lidhur me një largim nga kryeqyteti francez dhe është raportuar gjatë gjithë verës se gjigantët e Katalonjës po përpiqeshin të ri-firmosnin sulmuesin.

Sidoqoftë, Barcelona nuk arriti të përmbushë vlerësimin e PSG për lojtarin i cili përfundimisht u desh të qëndronte në Paris për një sezon tjetër.

Bordas, ndërsa fliste për EFE, i shprehu ato pamje duke thënë: “Nëse ai [Neymar] dëshiron të vijë, ne do të bëjmë atë që mundemi për ta rikthyer. Çfarë do të ndodhë do të ndodhë, gjithçka ndryshon vazhdimisht në futboll, por Neymar është Neymar. Rasti i Neymar është një i veçantë. Ai është një lojtar i jashtëzakonshëm dhe ai dëshiron të vijë në Barcelonë; ai nuk është përshtatur në Paris; ai ka gabuar të shkojë atje, madje ai e ka thënë këtë” – ishin fjalët e Bordas./Indeksonline/