21:12 / E Martë, 03 Dhjetor 2019 / indeksADMonline

Drini i Bardhë, kampion vjeshtor në Ligën e Tretë

Skuadra nga Hasi i Prizrenit, Drini i Bardhë është shpallur kampion vjeshtor i Ligës së tretë (Rrafshi i Dukagjinit).

Ata pas 13 gjirosh kanë grumbulluar 33 pikë, me 11 fitore dhe 2 humbje.

Në vendin e dytë është Dushkaja me 32 pikë, po aq sa ka edhe Lidhja e Prizrenit në vendin e tretë.

Më poshtë është tabela e Ligës së Tretë (Rrafshi i Dukagjinit)

Rezultatet e xhiros së 13-të

Dushakaja 3 -1 Besa Irzniq

Lugu i Baranit 0:3 Drini i Bardhë

Korenica 1:3 Pashtriku

Deçani 1:6 Lidhja e Prizrenit

Xërxa 4:6 Rilindja e Kosovës

United Boys Gjakova 0:2 Opoja

Bashkimi Krushe 3:1 Dejni

Të fundit