12:23 / E Enjte, 03 Dhjetor 2020 / Ensar Ramadani

Drita – Llapi, këto janë formacionet startuese

Nga ora 13:00 zhvillohet ndeshja e mbetur e javë së parë të Superligës në mes të Dritës dhe Llapit.

Kjo sfidë nuk u luajt me kohë pas angazhimit të “Intelektualëve” në arenën evropiane, shkruan Indeksonline.

Drita kërkon fitore për tu afruar më shumë me Ballkanin derisa në anën tjetër Llapi tenton t’i largohet zonës së rrezikut.

Në faqen e Indeksonline në Facebook mund t’i shikoni golat në kohë reale.

Këto janë formacionet me të cilat do të startojnë dy trajnerët:

Drita: Rexhepi, Brdarovski, Limani, Gerbeshi, Arago, Namani, Fazliu, Vucaj, Xh. Shabani, Ajzeraj dhe Rexha

Llapi: Shala, Peposhi, Prençi, Idrizi, Emini, Shabani, Ramadani, Hoti, Veliu, Selmani dhe Januzi